Poltarex Pellet korzyści
Worek 15kg Pellet Premium Worek 15kg Pellet Premium
Nasz Pellet Poltarex produkowany jest z czystego drewna sosnowego bez jakichkolwiek dodatków.

Korzyści dla Ciebie

Pellet w Polsce jest łatwo osiągalny i powszechnie dostępny, a jego cena jest stabilna. Jest to produkt rodzimy, produkowany w naszym otoczeniu – nie jest sprowadzany z zagranicy, gdzie często uwarunkowania polityczne znacznie wpływają na cenę i gwarancję dostaw.

Pellet to nowoczesne paliwo stałe w formie granulatu, produkowane z czystych trocin i wiórów sosnowych, bez jakichkolwiek dodatków chemicznych - sprasowane jedynie pod wysokim ciśnieniem.

Produkt pakowany jest w wygodne worki 15 kg., co sprawia, że każdy jest w stanie uzupełnić zasobnik kotła, nie brudząc przy tym rąk ani ubrania. Nie musimy na tę czynność przeznaczać nadmiernej ilości naszego cennego czasu, który można wykorzystać w inny przyjazny dla nas sposób: np. w gronie przyjaciół, z rodziną, uprawiając swoją ulubioną dyscyplinę sportu, itp.

Zasypując pojemnik pelletem zauważamy, że zaczyna z worka wydobywać się przyjemny zapach i aromat, charakterystyczny dla drewna.

Wygodne worki umożliwiają składowanie paliwa w dowolny sposób. Pomieszczenia, gdzie składowany jest pellet nie są zakurzone, brudne, zanieczyszczone.

Coraz więcej osób zwraca uwagę na ekologię i środowisko naturalne. Przywiązujemy dużą wagę do tego czym ogrzewamy nasze domy, jaki kolor dymu wydobywa się z naszych kominów.

Śmiało możemy więc zakomunikować, że mamy tu do czynienia z odnawialnym źródłem energii. Pellet nie emituje do atmosfery uciążliwych aromatów ani szkodliwych substancji dla zdrowia. Dymek z komina jest delikatny, biały lub w ogóle go nie widać, a komin wygląda tak jak by nigdy nie był używany. Po spaleniu pelletu, popiół, który powstaje w niewielkiej ilości możemy wykorzystać jako naturalny nawóz w naszych przydomowych ogrodach.